Urodziny Szczecina 2020

75-lecia polskiego Szczecina

Co roku spotykaliśmy się na Różance, był wielki tort, a w tym roku będzie zupełnie inaczej , nie mniej ciekawie, także z wieloma atrakcjami.

Zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu 75-lecia polskiego Szczecina. A w programie m.in. konkurs piosenki o Szczecinie Music Szczecin Net, do którego można się zgłosić jeszcze do 15 czerwca, na stronie www.musicszczecin.net. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 5 lipca, w dniu urodzin Szczecina. Tego samego dnia poznamy też Specjalnych Jubilatów, którzy tak jak polski Szczecin, mają 75 lat, urodzili się w 1945 r. w Szczecinie i mieszkają tu do dziś lub 75 lat temu osiedlili się w Szczecinie i również mieszkają tu do dziś. Na zgłoszenia wysyłane przez samych jubilatów albo ich rodziny, przyjaciół czekamy do 1 lipca. 

Trwa akcja "Życzę Szczecinowi” – mieszkańcy przesyłają nagrania video ze swoimi życzeniami dla miasta. Najciekawsze życzenia zostaną wyemitowane 5 lipca podczas specjalnej transmisji online z Urodzin Szczecina. Na zgłoszenia wysyłane przez samych jubilatów albo ich rodziny, przyjaciół, czekamy do 1 lipca pod adresem urodziny@saa.pl

"Gramy hejnał Szczecina” – to projekt, w którym szczecińscy artyści na facebooku przygotowują się do wspólnego wykonania hejnału Szczecina– 5 lipca o godz.12.00. W lipcu na Jasnych Błoniach będzie można oglądać wystawę zdjęć Marka Czasnojcia "Szczecińskie metamorfozy” – obraz miasta na przestrzeni 75 lat  Urodziny Szczecina on-line Świętowanie urodzin 5 lipca w tym roku odbędzie się w formie transmisji on-line na miejskich portalach społecznościowych. Odbędziemy m.in. niezwykłą wędrówkę po historii naszego miasta, od czasów słowiańskich po czasy współczesne oraz podróż po artystycznym krajobrazie Szczecina "wczoraj i dziś”. Szczecin zostanie przedstawiony okiem malarzy, fotografów, "młodym okiem”, a w trakcie wywiadów ze szczecińskimi pisarzami dowiemy się o ich inspiracjach.
Program Urodzin Szczecina wypełniony zostanie piosenkami o Szczecinie i wieloma przebojami szczecińskiej sceny muzycznej.

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE